First lot Previous lot Lot 859 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:859
Book nr:35893
Author:[HENRICPETRI, Adam]
Title:Histoire des troubles et guerres civiles du Pays-Bas Autrement dict la Flandre ... le tout departy en quattre Livres
Town:s.l.
Publisher:s.n.
Year:1582
Description:In-8?, 531, [1 blanco], [14] pp. Traces de texte sur la page de titre. Plein maroquin vert 18e si?cle, tranches dor?es, coins frott?s
Note:Ref. Bibl. Belg. L54 ; Machiels H-108 ; inconnu ? Adams. Parfois attribu? ? Jean Fr. Le Petit. Provenance: exlibris Ch. Gill?s de Pelichy (vente 1972).
"Ten onrechte meende Van der Haeghen in de Bibliotheca Belgica dat Le Petit de auteur was" (ref. Repertorium van geschiedschrijvers in Nederland).
Op p. 179 begint "Resolution de l'Office contre le peuple du Pais-bas", het gruwelijke edict van de Inquisitie van 16 februari 1568, dat alle inwoners, op enkele uitzonderingen na, schuldig bevond aan majesteitsschennis en hen het recht op eigendom en leven afnam. (Britain and the Netherlands, some political mythologies (1975), pp. 41-42). Het document betrof een vervalsing: een vroeg voorbeeld van propaganda-oorlog. Pas in 1907 toonde de Leidse geschiedenis-professor P.J. Blok aan dat dit zogenaamde vonnis nooit heeft bestaan
Price:€1200 - €1800
Sellingprice:€800