First lot Previous lot Lot 9 from 83 Next lot Last lot
Lot nr:9
Book nr:38019
Author:[BIBLE]
Title:Biblia sacra. Dat is De geheele Heylighe Schrifture bedeylt int Oudt en(de) Nieu Testament. Van nieus met groote neersticheyt oversien, ende naer den lesten Roomschen text verbetert, door sommighe Doctoren inder Heyligher Godtheyt inde vermaerde Universiteyt van Loven
Publisher:Jan Mourentorf ende Ian van Keerbergen (col.: typis Danielis Vervliet, & Henrici Swingelij)
Year:1599
Description:2 dln. in 1 vol. in-f° (31 x 19 cm), [4], [410], [106] ff. Met gegrav. titel en 91 houtsneden i.t. naar Hans Sebald Beham (OT) en Lieven de Witte (NT). De houtsneden zijn met de hand gekleurd en goudgehoogd in de tijd. Tekst in gotische letters in twee kolommen. Ook de versierde initialen zijn oudgekleurd. Enkele bleke watervlekjes in de marges, soms roestvlekjes, klein gaatje gebrand midden in ff. G2-3, f. L6 gescheurd zonder verlies, inktveeg op f. Giii, enkele kleine wormgaatjes achterin. Band uit de tijd in vol kalfsleder op eiken platten, versierd met blindstempeling, rug met 5 nerven, sterk gewreven, met bronsbeslag centraal en op alle hoeken, bronzen sporen van sloten, de sloten zelf zijn verloren, voorste schutbladen komen los.
2 parts in 1 vol. in-f°, with engraved title, contemp. hand coloured and gold heightened and 90 woodcuts, contemp. hand coloured.
Cont., richly blind tooled paneled calf over wooden boards w. raised bands, brass catches (clasps gone) and brass bosses on all corners and in the centre of both sides. (Binding shows some wear)
Note:Darlow-Moule, 3300: "A revision of the Louvain Bible (see No. 3287), based on the Clementine Vulgate of 1592, and carried out by the Theological Faculty of Louvain. This became the standard Bible for Dutch Roman Catholics." Poortman I, 131-133. Niet in Adams. Herkomst: Bibl. Mariėnhage Eindhoven
Price:€5800