First lot Previous lot Lot 6 from 83 Next lot Last lot
Lot nr:6
Book nr:38119
Author:ALESSIO, Piemontese (pseud.)
Title:Veelderhande treffelijcke secreten, van den vermaerden heer Alexis Piemontois
Publisher:Gerrit Willemsz.
Year:1670
Description:In-12, 357, [29], 215, [22] pp, titelvignet en slotvignet in houtsnede. Gedrukt in gotische letters. Gebonden in vol kalfsleder uit de tijd, rug versierd met goud, hoekjes gewreven, wat gebruikssporen
Note:Zeer populair handboek met medische en farmaceutische bereidingen en recepten voor het distilleren van allerhande likeuren en elixirs. De auteur, eigenlijke naam Girolamo Ruscelli (1500-1566), medicus, humanist en cartograaf, steunde voor de samenstelling van dit werk vooral op de experimenten die rond 1540 door een Napolitaans gezelschap van naturalisten werden opgezet. Niet in Coumont. Slechts 3 ex. in STCN (Amsterdam)
Price:€475