First lot Previous lot Lot 988 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:988
Book nr:35825
Author:LIVIUS, Titus
Title:Dat is/ de Roemsche historie of Gesten/ [...] waer wt niet alleene alle weereltlike staten tot vromicheyt en[de] ridderlike manlike feyte[n] beweget en[de] gedwonge[n]/ maer oock alle andere staten tot grooter recreatien en[de]) ghenuechten des herte[n] ghetrocken sullen worden/ nu eerstmael in onser Nederlantscher spraken ghedruckt
Publisher:Jan Grapheus
Year:1541
Description:Folio, [14], CCCCCLXVIII bladen, vier titelpagina's met houtsneden, met 232 houtsneden van verschillende formaten door Hans Schauffelein. Bovenste marge soms iets kort, enkele sporen van vocht en enkele vlekjes. Volperkamenten band met blindstempeling uit 17de eeuw, zonder sluitlintjes, enkele krasjes en hoekjes gewreven. Goed exemplaar
Note:The 1st Dutch translation of Livy, a monument of Dutch vernacular Renaissance printing. Title within border of 4 large woodcuts, 232 large illustrations in text (some repeats). Very large Roman and grotesque initials. Some tail pieces showing the device of the Cologne printer Eucharius Cervicornus. Gothic type.
BT 1958. ; Machiels L-404. ; Pettegree NB 19427. ; Vanden Branden (Gymnicus) 7. ; Geerebaert CXV.1. ; STC Dutch (BL) 123. ; Not in Adams
Price:€1200 - €1800
Sellingprice:€2800
First lot Previous lot ... 984 | 985 | 986 | 987 | 988 | 989 | 990 | 991 | 992 ... Next lot Last lot