First lot Previous lot Lot 897 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:897
Book nr:36028
Author:ARANDA, Emanuel d'
Title:Relation de la captivité & liberté du sieur Emanuel d'Aranda, jadis esclave à Alger; où se trouvent plusieurs particularités de l'Afrique, dignes de remarques
Publisher:Jean Mommart
Year:1662
Description:In-12°, [viii] - 400- [5] pp, troisième édition, l'approbation date de 1656. Manque le frontispice et les autres planches. Rel. du 19me s. en demi-chagrin rouge, tranches jaspées.
Ref. Gay 1057.
Joint : Bysondere verhaelen vande gedenck-weerdige voor-vallen geduerende den tijdt vande saleverny' ende bekomen Vrydom van Jo.r Emanuël de Aranda... voor desen Slaef tot Argiers; seer dienstigh voor alle Persoonen die dese kusten bevaerende, ... Tweede deel. Brugghe, Joos vander Meulen, 1682.
In-12°, [viii]- 240 pp, vlekken, versleten, vervuilde perkamenten omslag. Niet in de Brugse Stadsbibliotheek. (samen: 2)
Note:Emmanuel de Aranda (°Brugge, 1612 of 1614) was een telg uit een familie die afkomstig was uit het Spaanse Valladolid en zich al meerdere generaties in Brugge had gevestigd. Aranda bevond zich aan boord van een Engels koopvaardijschip, dat op 22 augustus 1640 voor de kust van Bretagne gekaapt werd door Barbarijse zeerovers. Aranda en zijn overige gezellen werden op de slavenmarkt van Algiers verkocht. De onderhandelingen om vrij te komen waren gecompliceerd want de gevangenen wilden niet laten blijken dat ze van rijke komaf waren. Op 20 augustus 1642 kwam hij uiteindelijk toch weer in Brugge aan. Zijn relaas kende in de tijd een buitengewoon succes.
"En général, une jovialité simple, une rondeur toute flamande caractérisent les écrits de Aranda, sans exclure cependant une certaine causticité qui en relève le ton quelquefois un peu vulgaire" (ref. Biographie nationale de Belgique, tome 1)
Price:€160 - €200
Sellingprice:€1000
First lot Previous lot ... 893 | 894 | 895 | 896 | 897 | 898 | 899 | 900 | 901 ... Next lot Last lot