First lot Previous lot Lot 849 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:849
Book nr:36042
Author:BAUDARTIUS, Willem
Title:[Les Guerres de Nassau]. Pourtraits en taille douce et descriptions des sièges, batailles, rencontres & autres choses advenues durant les guerres des Pays Bas
Publisher:chez Michel Colin
Year:1616
Description:2 tomes en 1 vol. in-4° oblong, [8] + 466 + [4] + 493 + [1 bl.] + [12] pp. Titre gravé allégorique, vignette en bois sur la page de titre de la seconde partie, série de 280 planches numérotées 1-285, mais les planches 50, 97, 98, 99 en 159 ne parurent pas dans l'édition française. (portraits, sièges, exécutions, plans, batailles) Sur les planches 50 & 110 on a collé les gravures correctes. Taches brunes sur planche 242. Reliure en demi-veau, dos richement doré, tranches rouges, gardes marbrées
Note:Franse vertaling van de "Afbeeldinghe, ende beschrijvinghe (...)", Amsterdam, 1615. Uitbundige geïllustreerde beschrijving van het eerste deel van de Tachtigjarige Oorlog, beginnende in 1559 tot 1615. De mooie koperen plaat die gebruikt werd als gegraveerde titel stelt allegorische figuren, het wapenschild van Maurits van Nassau en de wapenschilden van de Zeven Vereenigde Nederlanden voor. De talrijke gravures in de tekst tonen kaarten met talrijke details, portretten, steden, stadszichten, veldslagen, overwinningen, historische scènes enz.
Baudartius (Deinze, 1565- Zutphen, 1640), een calvinistische Nederlandse theoloog, publiceerde dit werk voor het eerst in het Nederlands tijdens het Twaalfjarig Bestand (1609-1621). Een deel van de platen zijn gekopieerd naar werken van Frans Hogenberg maar de meeste zijn van Baudartius zelf; enkele werden aan Simon Frisius toegeschreven en twee portretten zijn gesigneerd door Lambert Cornelis.
Ref. Brunet I, 703; BB I, B113; Muller, Ned. Historieplaten, 413
Price:€1800 - €2400
Sellingprice:€2800
First lot Previous lot ... 845 | 846 | 847 | 848 | 849 | 850 | 851 | 852 | 853 ... Next lot Last lot