First lot Previous lot Lot 809 from 987 Next lot Last lot
Lot nr:809
Book nr:33609
Author:BAUDARTIUS, Willem
Title:[Les Guerres de Nassau]. Pourtraits en taille douce et descriptions des sièges, batailles, rencontres & autres choses advenues durant les guerres des Pays Bas
Publisher:chez Michel Colin
Year:1616
Description:2 dln. in 1 vol. in-4° oblong, [8] + 466 + [4] + 493 + [1 bl.] + [12] pp. Titel in mooi gegraveerde omkadering, vignet in houtsnede op titelblad van 2de dl., 280 platen genummerd 1-285, maar de platen 50, 97, 98, 99 en 159 verschenen niet in de Franse editie. Platen 53 en 139 overplakt met de juiste. Enkele marg. scheurtjes (hersteld), kleine wormgaatjes. Hoek zonder verlies hersteld van p. 319. Weinig bladen met een waterrand. De Franse titelpagina is afkomstig uit een ander, Latijns exemplaar (1622), "Polemographia Avraico-Belgica".
Gebonden in half kalfsleder, marmerpapier op de platten, 'Guerres de Nassau' op de rug
Note:Franse vertaling van de "Afbeeldinghe, ende beschrijvinghe (...)", Amsterdam, 1615. Uitbundige geïllustreerde beschrijving van het eerste deel van de Tachtigjarige Oorlog, beginnende in 1559 tot 1615. De mooie koperen plaat die gebruikt werd als gegraveerde titel stelt allegorische figuren, het wapenschild van Maurits van Nassau en de wapenschilden van de Zeven Vereenigde Nederlanden voor. De talrijke gravures in de tekst tonen kaarten met talrijke details, portretten, steden, stadszichten, veldslagen, overwinningen, historische scènes enz.
Baudartius (Deinze, 1565- Zutphen, 1640), een calvinistische Nederlandse theoloog, publiceerde dit werk voor het eerst in het Nederlands tijdens het Twaalfjarig Bestand (1609-1621). Een deel van de platen zijn gekopieerd naar werken van Frans Hogenberg maar de meeste zijn van Baudartius zelf; enkele werden aan Simon Frisius toegeschreven en twee portretten zijn gesigneerd door Lambert Cornelis.
Ref. Brunet I, 703; BB I, B113; Muller, Ned. Historieplaten, 413
In-4° oblong. Deux tomes en un vol. Titre gravé, la carte des XVII Provinces, portraits, sièges, exécutions, plans, batailles, gravures numérotées 1 à 285. La dernière sur double page. La plupart par Hogenberg. Texte en latin
Price:€1800 - €2400
First lot Previous lot ... 805 | 806 | 807 | 808 | 809 | 810 | 811 | 812 | 813 ... Next lot Last lot