First lot Previous lot Lot 814 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:814
Book nr:32408
Author:[ADELBRIEF]
Title:Adelbrief voor ridder Louis Felix Joseph Strabant, getekend door Keizerin Maria Theresia
Year:1775, 27 maart
Description:In-f° (34 x 23 cm), 8 pp, prachtig kalligrafisch handschrift op perkament, gesigneerd door Marie Thérèse. Op p. 4 staat het wapenschild van ridder Strabant (11 x 17,5 cm). Originele luxueuze band in rood velours, met prachtig brokaatpapier als schutbladen. Aan een koord is een groot rood zegel vastgemaakt met het wapenschild van de keizerin, diameter 13 cm, gebroken, in een tinnen doos
Note:Lettres patentes de chevalier avec décoration d'armoiries en faveur de Louis Felix Joseph Strabant. Louis Strabant d'Oudenfoort zou geboren zijn in 1734. Hij was burgemeester van Veurne. Hij is een voorvader van Arthur Merghelynck.
Ref. De Jonghe. Listes des titres de noblesse, chevalerie et autres marques d'honneur accordées par les Souverains des Pays-Bas (1847), p. 233/234
Price:€900 - €1400
Sellingprice:€1100
First lot Previous lot ... 810 | 811 | 812 | 813 | 814 | 815 | 816 | 817 | 818 ... Next lot Last lot