First lot Previous lot Lot 1134 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:1134
Book nr:30862
Author:SCHOLIRIUS, Petrus
Title:Petri Scholirii sermonum familiarum libri III ... opera et studio Alberti Le Roy
Town:Hermopoli [Antwerpen]
Publisher:typis Basilicis
Year:1683
Description:In-4°, [28]- 467 - [109] pp. Gegraveerde titel en fraai gegraveerd schrijversportret (door A. Voet jr. naar E. Quellinus). Roestvlekjes. Vol kalfsleder uit de 18e eeuw, wapenschild supra libros (stadswapen van Antwerpen), rug met ribben en goudstempeling. Band gewreven, sleet aan onderste boord. Herkomst: Prijsboek voor D.F. Mortelmans uit Hoboken.
Latere ed. van dit satirische Neolatijnse dichtwerk van Pieter Scholier(s) (Antwerpen, 1582-1635), een student uit Leuven. Hij was bevriend met Erycius Puteanus en Gerard Corsellus. Hij keerde naar Antwerpen terug waar hij het schepenambt bekleedde. Hij gaf ook een 'Koock-Boeck' uit onder het pseudoniem van Antonius Magirus.
Bijgevoegd: François HALMA. Le grand dictionnaire françois & flamand. Leide, chez J. de Wetstein, Utrecht, chez J. van Poolsum, 1761. In-4°, gegrav. front., meerdere bladen verbruind. Gebonden in vol kalfsleder, met sleet aan de rug en de hoeken.
+ Jean CLARKE. Introduction à la syntaxe latin, pour apprendre aisément à composer en latin. Première partie. Paris, veuve David, 1763. In-12°, rel. de l'époque en veau marbré, dos doré, tranches rouges (ensemble: 3 vol.)
Price:€120 - €180
Sellingprice:€140
First lot Previous lot ... 1130 | 1131 | 1132 | 1133 | 1134 | 1135 | 1136 | 1137 | 1138 ... Next lot Last lot