First lot Previous lot Lot 69 from 83 Next lot Last lot
Lot nr:69
Book nr:8620
Author:RIBADENEIRA
Title:Vita beati patris Ignatii Loyolæ religionis Societatis Iesv fvndatoris / ad vivvm expressa ex ea qvam P. Petrvs Ribadeneyra [...] olim scripsit; deinde Madriti pingi, postea in æs incidi et nvnc demvm typis excvdi cvravit.
Year:1610
Description:Folio, oblong, 32 x 42 cm. Titelpagina gegraveerd door Cornelius Galle, met portret van Ignatius Loyola. Restauratie in ondermarge. Serie van 15 genummerde koperen platen, door Cornelius Galle (2, 5, 10), Theodorus Galle (1, 6), Adrianus Collaert (3, 7, 9, 14), en C. de Mallery (4, 8, 11, 13). Plaat 12 (panoramisch zicht van Rome) is niet gesigneerd. Plaat 15 verbeeldt de 9 mirakels van Ignatius Loyola, met legende in het Latijn (Ioan. Collaert sculp.)
Gebonden in vol perkamenten band uit de tijd, enkele vlekken, verguld supra libros op voor - en achterplat
Note:Bijzonder mooie afdrukken. Zie: Hollstein, VII, p. 57, n° 169-204 voor de Rome-editie van 1609