First lot Previous lot Lot 407 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:407
Book nr:35889
Author:VAN MAELE, Marcel
Title:Gebottelde gedichten
Publisher:Walter Soethoudt
Year:1972
Description:('Eerste editie') Opgerold gedicht in met kurk gesloten wijnfles van 100 cl
Beperkte gen. oplage van 550 ex., dit is nr. 102. Gedicht gesigneerd 'Marcel Van Maele', signatuur sterk afgebleekt.
Etiket verkleurd en beschadigd.
Bijgevoegd:
Pocket-editie "Gebottelde gedichten"
Opgerold gedicht in met plastic schroefdop gesloten alcoholfles van 20 cl
z.p., Vanessa fonds, 1977, oplage onbekend. Etiket wat beschadigd
Note:Ref. Pas & T'Sjoen p. 23/ 127/ 130. "In 1972 kreeg Van Maele, dankzij een studiebeurs van het Ministerie van Cultuur, de kans 10 maanden in Bulgarije te verblijven. De anarchist botste er echter al snel met het bureaucratisch systeem en uitte zijn ergernis door cruciale verblijfsdocumenten 'kwijt te spelen': 'Tijdens een van mij eerste uitstappen heb ik ze in een lege fles gewurmd, voor de grap, en de ober heeft die fles afgevoerd', herinnert hij zich. En verder: 'De Gebottelde gedichten groeiden uit dagboeknotities. Ze verwoorden het besef van mijn onmacht tegen dat systeem'. De gedichten werden tussen 3 juni en 21 augustus 1972 in Sofia geschreven, en, na Van Maeles voortijdige terugkeer naar Belgi?, op 20 september van dat jaar gebotteld"
Price:€120 - €180
Sellingprice:€100
First lot Previous lot ... 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 ... Next lot Last lot