First lot Previous lot Lot 383 from 1236 Next lot Last lot
Lot nr:383
Book nr:34741
Author:HUYSMANS, Camille
Title:Over Reinaert en Ulenspiegel
Town:Brussel
Publisher:H.I.v.S.
Year:1936
Description:4?, op handgeschept 'antiek Engelsch papier Charles I', op 75 gen. ex. (nr.46) met orig. houtsneden van J. MINNE. Orig. uitg. kaft (lichte gebruikssporen). Bijgevoegd: HAVELAAR - Joris Minne. A'dam, [1930]. Ill. Minne, opdracht in pen van J. Minne aan Is. Opsomer. Uitg. kaftje + GUIETTE, R. - Beatrix. Anvers, Lumi?re, 1930. Kl. 4?, handgekl. ill. van V. Stuyvaert, ??n van de 120 ex. op Featherweight (nr. 116), tot. opl. is 156, wat roestvlekjes, orig. uitg. kaft + MINNE, J. - Atmosfeer van Antwerpen. A'pen, 1930. 4?, 36 houtsneden J. Minne, uitg. kaftje (4)
Note:Camille Huysmans, een socialist, steunde tijdens zijn ministerschap de De Coster-studie. Later publiceerde hij nog een uitgebreider werk. "In de merkwaardige studie die hij in 1937 (in het Frans) liet verschijnen over Reinaert en Uilenspiegel, de demon en de duivel, onttrok Huysmans (...) De Costers romanfiguur zelfs expliciet aan de klassenstrijd. De sociale kwestie interesseerde Uilenspiegel niet volgens Huysmans, w?l de strijd voor de vrijheid tegen de vertegenwoordigers van de feodale maatschappij" zie: Marnix Beyen, Held voor alle werk (1998)
Price:€180 - €260
Sellingprice:€180
First lot Previous lot ... 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 ... Next lot Last lot