First lot Previous lot Lot 262 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:262
Book nr:33992
Author:DE BIE, Cornelis
Title:Het Gulden Cabinet vande edel vry schilder const inhoudende den lof vande vermarste schilders, architecten, beeldhouwers van dese eeuw
Publisher:Jan Meyssens
Year:1661 (=1662)
Description:In-4?, 585, [2] pp, gegr. allegorische titel (C. Meyssens naar A. van Diepenbeek), met 98 portretten van schilders en 5 andere gravures (allegorische voorstelling van de stad Rome) (tot. 103 gravures). Tekst deels in gotische, deels in romeinse letters. Scheur in hoek van pp. 517-520, papier licht vergeeld, anders goed bewaard. Moderne band in vol kalfsleder in de stijl van de tijd, titel verguld op de rug
Note:In dit exemplaar zijn 2 extra portretten gebonden (p. 132 en p. 500), die normaal niet aanwezig zijn. Ref. BB I, B188; Funck p. 278. Drie delen in ??n band: overleden schilders; levende schilders; architecten, beeldhouwers en plaatsnijders.
"The Golden Cabinet of the Honourable Free Art of Painting" is the only known biography for many painters of the seventeenth century that were active after Vasari and van Mander's periods
Price:€500 - €700
Sellingprice:€550
First lot Previous lot ... 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 ... Next lot Last lot