First lot Previous lot Lot 849 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:849
Book nr:31673
Author:VAN HUERNE de PUYENBEKE, Joseph
Title:Collectie van vuurwercken
Year:(laatste kwart 18de eeuw)
Description:In-f? (43,5 x 27,5 cm), [66] ff. Handschrift op papier, titel in ornamentele boord, in twee talen. "Collectie van vuurwercken eijgen handigh geschildert en ten deel uijtgevoert door Jo. Macharius Legillon schildcnape tot Brugghe welke hij mij gegeven heeft en met wie ik veele mede gevrogt hebbe, in dit aengenaem tijdverdrijf". "Collection de feux d'artifices peints ?s mains propres et ex?cut?s pour la plus part par Mr. Machaire Legillon escuyer ? Bruges qu'il m'a donn? et avec le quel nous nous sommes souvent amus?s dans cet amusement agreable". Alle bladen enkel aan de rectozijde beschreven. Volledig in bruine inkt en aquarel. Tekst grotendeels in het Nederlands en soms in het Frans. Bij de tekeningen wordt soms vermeld waar en wanneer (bijv. in Iseghem) het is uitgeprobeerd. Gebonden in half leder, rug gerestaureerd, vernieuwde schutbladen
Note:Machaire Legillon (?1748) was een neef van Joseph van Huerne (?1752-1844).
Joseph van Huerne was mecenas en waarschijnlijk ??n van de grootste collectioneurs van de Nederlanden in zijn tijd, niet alleen boeken maar ook schilderijen, rariteiten en antiquiteiten
Price:€2000 - €3000
Sellingprice:€3600
First lot Previous lot ... 845 | 846 | 847 | 848 | 849 | 850 | 851 | 852 | 853 ... Next lot Last lot