First lot Previous lot Lot 943 from 1093 Next lot Last lot
Lot nr:943
Book nr:29832
Author:ZORGDRAGER, C.G.
Title:Bloeijende opkomst der aloude en hedendaagsche Groenlandsche visschery ... met byvoeging van de walvischvangst .. door Abraham Moubach. Tweeden druck... Korte beschryving van de Terreneufsche bakkeljaau visschery
Publisher:Isaak Tirion
Year:1728
Description:In-4?, [40], 392, [13] pp, gegraveerde titel (Folkema naar Ottens, gedateerd 1727), 11 koperen platen en 6 uitv. kaarten. Tabel net voor de index aanwezig (zeldzaam!). Binnenin fris bewaard. Vol donkerbruin kalfsleder uit de tijd, rug versierd met goud, verlies van titelvignet, hoeken gedeukt, vlekken op achterplat, kleine beschadiging op voorplat
Note:Herkomst: uit de vermaarde bibliotheek van Gerrit Jan Honig, Zaandijk.
Ref. Tiele, 1241 ; Cat. NHSM p.899 ; Sabin 106376 ; Ingalls 13: "C.G. Zorgdrager's classic volume on the Greenland whale fishery is one of the most thorough and authoritative descriptions of the early eighteenth-century Dutch and Germanic fisheries". Allen 177: "Zorgdrager's work is by far the most important of the early authorities on the northern Whalefishery, and must always be one of the chief sources of information for the early history of the subject."
Price:€1800 - €2400
First lot Previous lot ... 939 | 940 | 941 | 942 | 943 | 944 | 945 | 946 | 947 ... Next lot Last lot