First lot Previous lot Lot 14 from 31 Next lot Last lot
Lot nr:14
Book nr:36410
Author:GABBEMA, Simon Abbes (1628-1688)
Title:Friesche Lust-gaarde ofte boom- heester- bloem -en kruyd -waarande, bestaande uyt der gewaszen beschrijvinge, die in d'Europesche en d'aangrenszende Landschappen bekent zijn
Town:Leeuwarden
Publisher:Hendrik Rintjes
Year:1687
Description:In-4, gegraveerde titelpagina door Luiken, [42], 660 pp + [60] pp index in volkstaal en Latijn. Op enkele vergeelde bladen en weinig roestvlekjes na een goed exemplaar. Gebonden in vol kalfsleder, met wat schade aan bovenste kapitaal, gespikkelde sneden. De datum op de gegraveerde titel is 1686, nieuwe oplage van de druk van 1686
Note:Zie: Voor de Kruyd-Lievende Leser: De Bibliotheek van de Amsterdamse Hortus in de 17e en 18e eeuw, HB64; De Natuur, jr. 44, no.1: D. Koopmans-Forstmann, Een en ander over de "Friesche Lustgaarde" van Simon Abbes Gabbema (IN: De Natuur, year 44, 1925, no.1). Very rare, only one copy in JAP.
Price:€1200