First lot Previous lot Lot 993 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:993
Book nr:35813
Author:VERGILIUS MARO, Publius ; VAN GHISTELE, Cornelis
Title:De twaelf boecken Aeneas, ghenaemt int Latijn Aeneidos, beschreven door den gheleerden ende vermaerden poŰt Virgilius Maro ... plaisant ende weerdich omte lesen
Publisher:Jan van Waesberghe
Year:1589
Description:In-8░, 264 + [3] ff. Gedrukt in gotisch lettertype. Ge´llustreerd met houtblokje op titelblad (portret van Virgilius Maro) en met 12 houtblokjes in de tekst (bij begin van elk nieuw boek). Binnenmarge van titelblad lichtjes overplakt met nieuw schutblad (deel van inl. onleesbaar), marginale roestvlekken en bleke watervlekjes, enkele inktvlekjes, mispagineringen. Vol perkamenten band uit de tijd, gladde rug. Vernieuwde schutbladen voorin, onderste marge van voorste plat gerestaureerd en onderste marge van onderste plat geschaafd. Het voorplat is bestempeld met de initialen H K
Note:Herdruk van de eerste volledige Nederlandse "Aeneid", vertaald door Cornelis van Ghistele (1510-1573), Antwerps rederijker. Het werd voor het eerst gedrukt te Antwerpen in 1556. Ref. BB III, 209 ; BT n░4708
Price:€380 - €600
Sellingprice:€380
First lot Previous lot ... 989 | 990 | 991 | 992 | 993 | 994 | 995 | 996 | 997 ... Next lot Last lot