First lot Previous lot Lot 841 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:841
Book nr:35821
Author:SANDERUS, Antonius
Title:Verheerlykt Vlaandre, eene algemeene en nauwkeurige beschryving van dat Graafschap met schoone kopere konst-plaaten verrykt
Town:'s Graavenhaage
Publisher:Christiaan van Lom
Year:1732
Description:3 vols. in-folio (46 x 28,5 cm), titel in rood en zwart (bij deel 1), titelvignetten en slotvignetten. Met 50 portretten van Graven en Forestiers van Vlaanderen (van Liederik I t.e.m. Karel III Koning van Spanje), 36 meestal dubbele kaarten en stadszichten b.t. en 200-tal zichten van Steden, Kastelen enz. in kopergravure (Harrewijn en Blockhuyse) meestal twee gravures per plaat. Zeer fris bewaard exemplaar op groot papier.
Uniform gebonden in gemarmerde kalfslederen banden uit de tijd, ruggen met 7 nerven, versierd met groot decor in goudstempeling, met centraal de mythologische figuur Atlas (The Hague, First Stadholder Bindery)
Ref. Storm van Leeuwen, Dutch Decorated Bookbinding in the 18th Century, IIA, p. 98 & III, p. 660. "The First Stadholder Bindery was the largest and most important binding workshop in existence in the Netherlands in the eighteenth-century. It accepted every kind of work and made the most beautiful designs known in its time in the whole country, but kept to traditional methods".
Zeer fraai exemplaar
Note:Heraldisch ex libris baron Surmont.
Cf. BB V, 47-49. Eerste en enige vertaling uit het Latijn, de platen zijn dezelfde maar zonder de portretten van de bisschoppen en de zichten van de kerken en de abdijen. Anderzijds bevat deze vertaling 4 nieuwe afbeeldingen, nl. de plattegrond en de beurs van Rijsel en de plattegrond en het stadhuis van Douai.
Anders dan beschreven in STCN, is deel 3 van dezelfde drukker, Christiaan van Lom en hetzelfde jaar 1732
Price:€3000 - €4000
Sellingprice:€15000
Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image Click to enlarge image
First lot Previous lot ... 837 | 838 | 839 | 840 | 841 | 842 | 843 | 844 | 845 ... Next lot Last lot