First lot Previous lot Lot 685 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:685
Book nr:35865
Author:[MARTIN, David]
Title:Historie des Ouden en Nieuwen Testaments
Publisher:Pieter Mortier
Year:1700
Description:2 vol. in-folio (41,5 x 26 cm), 2 gegr. titelprenten, [18], 282, [8]; [26], 163, [11] pp en 214 gegraveerde platen met telkens 2 gravures, namelijk 141 platen voor het O.T. en 73 platen voor het N.T., bovendien 29 ovale vignetten, fijn gegraveerd door Jan Luyken, 5 kaarten door Covens en Mortier (Wereldkaart, Aardsch Paradys, Het Heylige Land, Veertig Jaarige Reys tot in 't Beloofde Landt, Byzondere Kaart van de Landen Daar de Apostelen Het Evangelium Gepredikt Hebben) met uitgebreide index. Zeer fraaie exemplaren. Perkamenten prachtbanden uit de tijd, met verguld decor op de platten en de ruggen, titelvignetten in marokijn op de ruggen, één hoekje van band 2 lichtjes gedeukt, gespikkelde sneden
Note:'Grote bijbel van Mortier', in tegenstelling tot de 'Kleine bijbel' uit 1703. One of the finest illustrated bibles produced in the Netherlands with engravings after Luyken, Picart/d, Goeree, Tideman, Hoet by Baptist, Blois, Mulder a.o. On this luxurious bible cf. Van Eeghen/v.d. Kellen, 351; Klaversma/Hannema, 180, 187; Poortman II, 98-105
Price:€1400 - €1600
Sellingprice:€1700
First lot Previous lot ... 681 | 682 | 683 | 684 | 685 | 686 | 687 | 688 | 689 ... Next lot Last lot