First lot Previous lot Lot 674 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:674
Book nr:35589
Author:BASNAGE, Jacob
Title:'t Groot Waerelds Tafereel, waar in de Heilige en Waereldsche geschiedenissen en verandereingen zedert de schepping des waerelds tot het uiteinde van de openbaring van Joannes worden afgemaalt, ... naauwkeurig in 't Frans beschreven ... vertaalt door Abraham Alewyn
Publisher:J. Lindenberg
Year:1715
Description:In-folio (39 x 24 cm), [8], 168, 92, 66 pp. Twee oudgekleurde en goudgehoogde allegorische frontispices (met tegenover de uitleg ervan op rijm ge´llustreerd met telkens twee oudgekleurde vignetten) door Romeyn de Hooghe, en een portret van Johan Trip van Berkenrode, bewindhebber van de VOC en van Jacob Basnage. Ge´llustreerd met 4 platen in kopergravure op dubbele pagina (bijbelse wereldkaart, de Tempel van Jeruzalem en kaart van Middellands Zeegebied) en 80 (van 84) koperen platen, met telkens 1 of 2 gravures, het bijbelvers en de dichterlijke verklaring, zeer fraaie sluitvignetten. Ontbreken grav. 98, 124-126, 135-138. Enkele wormgaatjes, roestvlekjes, tekstpp. 1/2 los, scheur in de middenplooi van de Tempel.
Originele band in vol kalfsleder, rug met zes nerven, verguld decor op voor-en achterplat en op de rug, met het motto: "Libera Nos a Malo", sleet aan de hoeken en kapitalen (Double Drawer Handle Bindery, Amsterdam)
Note:Romeyn de Hooghe (1645-1708) werkte als graveur in Amsterdam, Haarlem en Parijs.
Jacob Basnage (1653-1723), was behalve dominee te Rotterdam, ook diplomaat en geschiedkundige.
Ref. Poortman II, p.109-120 ; Landwehr, Romeyn de Hooghe as book ill. 100 ; Storm van Leeuwen, Dutch decorated Bookbinding I, p. 276
"In a few exceptional projects the Double Drawer Handle Bindery used special tools that probably or certainly were not the property of the bindery but of the persons who had commissioned the projects. [...] Jacobus Lindenberg was certainly the owner of the large emblematic block that he had applied to his Groot waereld tafereel"
Price:€240 - €300
Sellingprice:€500