First lot Previous lot Lot 369 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:369
Book nr:35540
Author:[STREUVELS] DE COENE
Title:Ontdekkingstocht
Town:Kortrijk
Publisher:"De Eikelaar" gebroeders De Coene
Year:(1931)
Description:29,2 x 23,2 cm. Het tragi-komisch wedervaren van Jozef De Coene uit het begin van de Eerste Wereldoorlog, hij verhaalt hoe De Coene en zijn vrienden nieuwsgierig de oorlogsverrichtingen tegemoet waren getrokken en bij Geluwe hachelijke momenten beleefden tussen de Duitse en Engelse voorposten. Beperkte gen. oplage van 310 exemplaren, dit is één van de 10 kopexemplaren op Japansch-papier, met 14 oorspronkelijke aquarellen van Alb. Saverijs waarvan 11 op volle pagina. Elke aquarel is getekend. Dit is ex. A., gesigneerd door de kunstenaar. Soms een licht vlekje vooral in de marges en één met veegje in één aquarel. Gebonden op Japanse wijze, met prachtige acajou platten
Note:Ref. Thiers, De Eikelaar, 13. Joseph De Coene vormt samen met Stijn Streuvels, Arthur De Leu en Albert Saverys de harde kern van het Kortrijkse artistieke leven. De vier vrienden trekken er in de jaren twintig vaak samen op uit. Saverys is schilder maar werkt tevens als ontwerper voor de Kunstwerkstede, terwijl zijn vriend Streuvels de functie van artistiek leider van de huisdrukkerij De Eikelaar (1926-1938) opneemt. Met een voorwoord van Stijn Streuvels gaf De Eikelaar in 1931, op naam van Jozef de Coene en onder de titel 'Ontdekkingstocht', een boek uit. Het verhaal dat De Coene in 'zijn' Ontdekkingstocht vertelde was exact dezelfde geschiedenis als die welke Streuvels onder de titel 'Eerste ontmoeting' in 1917 in het Hollandse literair tijdschrift Elsevier's Geïllustreerd Maandschrift had gepubliceerd (zie: streuvels.be)
Price:€2800 - €3600
Sellingprice:€5200
First lot Previous lot ... 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 ... Next lot Last lot