First lot Previous lot Lot 125 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:125
Book nr:35511
Author:LEMAIRE, Henri (1879-1949)
Title:Portrait de dr Marteaux (1944)
Description:Huile sur panneau (34 x 27,50 cm), signé H. Lemaire 44 et 'ceux du maquis'. Cadre d'époque
Note:Marteaux was doctor in de geneeskunde en werd beroepshalve arts. Aanvankelijk werd hij politiek actief voor de socialistische BWP en werd voor deze partij in 1921 verkozen tot gemeenteraadslid van Brussel. Bovendien zetelde hij van 1926 tot 1929 en van 1936 tot aan zijn dood in 1949 voor het arrondissement Brussel in de Kamer van volksvertegenwoordigers. In 1939 stapte hij over naar de communistische KPB naar aanleiding van de houding van de Belgische regering (waarvan de BWP destijds deel uitmaakte) tegenover de Spaanse Burgeroorlog. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was hij medeoprichter van het Onafhankelijkheidsfront, die actief was in het Verzet. Na de oorlog werd hij minister van volksgezondheid
Price:€180 - €260
Sellingprice:€180
First lot Previous lot ... 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 ... Next lot Last lot