First lot Previous lot Lot 124 from 1002 Next lot Last lot
Lot nr:124
Book nr:36143
Author:LEDOULX, Pieter (1730-1807)
Title:Zelfportret op de leeftijd van 53 jaar
Description:Olie op doek (65 x 53 cm), daarna op houten paneel aangebracht in 1920. Ingelijst in vergulde kader uit de Louis Philippe periode (c 1830).
Het portret van Ledoulx uit 1783 stelt de schilder voor met zijn drie passies: een boek in zijn hand, schelpen op een tafel ervoor en in de achtergrond een schilderij. Het werk heeft sporen van restauratie (uit 1920) maar is in redelijke staat van bewaring. Op de keerzijde een orig. etiket 'I Le Doe. AE 53"
Note:P.F. Ledoulx was de kleinzoon van Pieter Ledoulx, burgemeester van Oostende en de zoon van P.F. Ledoulx (Oostende 1698-Brugge 1773) en Rosa Bouckaert. Vanaf 1745 volgde hij lessen aan de Brugse Kunstacademie bij M. De Visch en waarschijnlijk J. Garemijn. Weinig schilderijen bewaard: o.a. een zelfportret (toen hij 21 was), 2 surrealistisch aandoende Brugse stadsgezichten en enkele religieuze werken. Hij maakt ook een aantal salongarnitures voor patriciŽrswoningen in Brugge, Gent en Brussel. Zijn bekendheid verwierf hij vooral door talrijke aquarellen met accuraat weergegeven bloemen, planten, insecten, vogels, kruiden, stenen, archeologische voorwerpen, medische rariteiten. Hij werkte veel in opdracht van Joseph van Huerne (1752-1844)
Price:€1800 - €2600
Sellingprice:€2700
First lot Previous lot ... 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 ... Next lot Last lot