First lot Previous lot Lot 923 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:923
Book nr:34542
Author:DAPPER, Olfert (1636-1689)
Title:Naukeurige beschryving van gantsch Syrie, en Palestyn of Heilige Lant; behelsende de gewesten van Fenicie, Celesyrie, Kommagene, Pierie, Cyrestika, seleucis, Lassiotis, Chalibonitis, Chalcis, ... beneffens de landen van Perea of Over-Jordaen, Galilea, byzonder Palestijn, Judea, en Idumea... verrijkt met lantkaerten, en afbeeldingen der voornaemste steden ...
Publisher:Jacob van Meurs
Year:1677
Description:2 tom. in 1 vol. in-folio (38.5 cm), [8], 262, [5] ; [2], 581, [7] pp. Met gegrav. titel (gedateerd 1678), 34/38 kopergravures b.t. waarvan enkele uitvouwbaar o.a. kaart Palestina, zichten op Jeruzalem, Heilig Grafkerk, enz. en 34 gravures i.t. Roestvlekjes, lichte watersporen, soms verbruining en herstelde kleine scheurtjes. Groot papier exemplaar met brede marges in kalfslederen band met nerven uit de tijd (voorplat afgebroken, stuk leder weg van rug, sleet aan uiteinden)
Note:First edition. Dutch physician Olfert Dapper (1636-1689) traveled to Africa, China, Persia, Georgia, Arabia, Egypt and the Holy Land, leaving a rich geographical and historical record of his travels. Dapper?s work is noted for its objective approach, free of his contemporaries? European ethnocentrism.
Present here are fine views of Damascus, Tripoli, Aleppo, Jaffa, the Temple of Solomon and a birds-eye view of Jerusalem. Tiele p. 72. Graesse II, 335. Blackmer 449
Price:€1200 - €1600
Sellingprice:€1200
First lot Previous lot ... 919 | 920 | 921 | 922 | 923 | 924 | 925 | 926 | 927 ... Next lot Last lot