First lot Previous lot Lot 741 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:741
Book nr:34447
Author:THOMAS a KEMPIS
Title:Opera omnia. Emendata et in tres tomos distributa. Opera ac studio Henrici Sommalii. Ed. septima
Town:Coloniae Agrippinae
Publisher:apud Hermannum Demen
Year:1680
Description:In-8, 40, 701, [15], 240, [64] pp, gegrav. titelvignet, bibliotheekstempels op titelpagina, vlekken en marg. wormgaten. Versleten lederen band, verlies van leder aan de rug. Ref. VD 17 3:306350 ; P. De Backer-S. VII, 1379, 2.
Bijgevoegd: Joannes CABASSUTIUS. Notitia Conciliorum Sanctae Ecclesiae... Leuven, J.F. Van Overbeke, 1776. In-8, lederen band.
+ Novum Testamentum. In-16, [15]+349 ff, ontbreekt titelpagina. Perkamenten band.
+ Henricus CULENS. Spiritualium Strenarum ac Variarum Concionum Manipulus... Editio secunda. Antwerp: ex officina Plantiniana, 1620. Los in de perkamenten band + C. van Hoorn - Tractatus Marialis de laudibus et praerogativis Btae Mariae Virginis. Gent, Maximiliaen Graet, 1660. In-4, gegraveerde titel, los in de perkamenten band. (5)
Note:Herkomst: Augustijns Instituut Eindhoven
Price:€180 - €240
First lot Previous lot ... 737 | 738 | 739 | 740 | 741 | 742 | 743 | 744 | 745 ... Next lot Last lot