First lot Previous lot Lot 738 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:738
Book nr:34653
Author:SAILLY, Thomas SJ
Title:Thesaurus precum et exercitiorum spiritualium, in usum presertim sodalitatis Partheniae
Town:Antverpiae
Publisher:Ex officina Plantiniana, apud Joannem Moretum
Year:1609
Description:In-8°, [32] + 551 + [8] pp. Geïllustreerd met gegraveerde titel en 27 fijne gravures op volle pagina van Theodore GALLE naar Adam van Noort, Karel van Mallery en Pieter de Jode met (allegorische) voorstellingen uit het leven van Maria, van Maria als Koningin en van geraamten, demonen en engelen. Vol kalfslederen band (18de eeuws). Vergulde boord rond de platten, rug met 4 ribben, achterplat licht gewreven, goud op snee, grijs gemarmerde schutbladen
Note:Eerste editie. Thomas Sailly (1553-1623) was een bekend figuur van de jezuïeten op het gebied van de verdediging en de verspreiding van het katholieke geloof in de Nederlanden. Hij was ook een grote promotor van de mariale congregaties et hij wijdde dit werk aan die van Brussel. De gravures dienen als steun voor de meditatie. Ref. Dekoninck, Ralph, Ad imaginem, Genève, 2005, p. 300/314. BCNI 5503, Funck p. 390. De Backer/ Sommervogel VII, p.405, nr. 7. Niet in Brunet, noch in BB. Praz p. 485 (the Ho. catalogue loosely describes as emblems the illustrations of this book)
Herkomst: Mgr. Ant. J. Ph. Wemaer (heraldisch ex libris) en bibliotheekstempel op schutblad
Price:€160 - €240
Sellingprice:€340
First lot Previous lot ... 734 | 735 | 736 | 737 | 738 | 739 | 740 | 741 | 742 ... Next lot Last lot