First lot Previous lot Lot 727 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:727
Book nr:34669
Author:MAKEBLYDE, Ludovicus
Title:Den Schadt der Christelicker leeringhe tot verklaringhe van den catechismus uytghegheven voor de catholijcke jonckheyt van de provincie des artsbischdoms van Mechelen
Town:Handtwerpen
Publisher:Joachim Trognesius
Year:1610
Description:In-8°, [44], 381, [18] pp. Voorrede in civilité. Bleke watervlekken achterin. Perkamenten band met gebruikssporen.
Zeldzame 1ste uitgave van de grote Mechelse catechismus. Louis Makeblijde SJ (1564-1630), dichter geboren in Poperinge, gaf les in een Iepers college. Ref. BCNI 5600. Herkomst: Mgr. Ant. J. Ph. Wemaer.
Bijgevoegd: Korte uytbreydinge van den catechismus... derden druk. Gend, B. Poelman, ca.1800. In-8°, genaaid, onafgesneden.
+ Vier-honder-jaerig jubilé van het hoog-weerdig en alderheyligste sacrament van Mirakel berustende in de Collegiale en Parochiale Kercke van HH. Michael en Gudula. Brussel, J. Vanden Berghen, 1770. In-8°, xxii, 368, [16] pp, met 14 figuren i.t., eerste deel alleen. Beduimeld. Versleten lederen band uit de tijd (3)
Note:Herkomst: Bibliotheek Kapucijnen Brugge, met stempels
Price:€160 - €220
Sellingprice:€320
First lot Previous lot ... 723 | 724 | 725 | 726 | 727 | 728 | 729 | 730 | 731 ... Next lot Last lot