First lot Previous lot Lot 709 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:709
Book nr:33951
Author:DAVID, Joannes SJ
Title:Paradisus sponsi et sponsae in quo... Pancarpium Marianum
Town:Antverpiae
Publisher:Ex Officina Plantiniana apud B. et J. Moretos fratres
Year:1618
Description:2 dln. in 1 vol. in-8, 2 gegr. titels, [16] + 212 + [3] pp en [16] + 213 + [3] pp, 102 fijne emblematische gravures van Th. GALLE b.t. Legendes in het Latijn, Vlaams en Frans. Enkele bleke watervlekjes, eigendomsmerk van titel weggewist, marg. scheurtje in eerste plaat, met wat verlies. Hoekje van f. A5 gescheurd, met wat verlies, scheurtje zonder verlies in f. D3. Weinig roestvlekjes, wormgaatje in de laatste bladen. Oude stempel op de titel. Gebonden in vol kalfsleder op eiken platten, vergulde sneden, sleet aan de hoeken en aan voorste scharnier, koperen slotjes (onderste deels afgebroken)
Note:Oorspronkelijk verschenen in 1607. Ref. BCNI 6514 ; Bibl. Belg. II, p. 81-83 ; De Backer/S. II,1847,10 ; niet in Landwehr ; Praz p. 314.
In deel 1 wordt de Passie van de Heer afgebeeld en de voorafspiegeling ervan in het O.T. In deel 2 worden de eretitels van de Maagd Maria uitgebeeld (troon van Salomon, huis der wijsheid, lusthof der christenmensen...) Provenance: Goerg Wittbruch
Price:€200 - €300
First lot Previous lot ... 705 | 706 | 707 | 708 | 709 | 710 | 711 | 712 | 713 ... Next lot Last lot