First lot Previous lot Lot 61 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:61
Book nr:34631
Author:[HEILIG BLOED BRUGGE]
Title:Beschryvinge van de vreugde-teeckenen ... ses-hondert jaertig jubilé van het heylig Bloedt ... in de stad Brugghe
Town:Brugghe
Publisher:A. Wydts
Year:1749
Description:In-8°, [10], 60 pp met 6 uitvouwbare gravures. Oudst uitgegeven feestboek beschrijvende de Heilig Bloedprocessie van Brugge uit 1749. De uitvouwbare platen tonen de verschillende "zegen of triumph-waegens" (soms in de vorm van een olifant, dromedaris of struisvogel) en de rijkelijke kostuums die o.a. door Chinezen en Turken werden gedragen. A. Joos de ter Beerst, Notices sur la relique et la Confrérie du Saint-Sang, Bruges, 1955, pp. 60-65).
Hiervoor werden gebonden: La Terre Sainte, ou Description des lieux les plus célèbres de la Palestine. Louvain, chez Vanlinthout et Vandenzande, 1824. [vi], 356 pp, carte dépl. en front. + Tableau chronologique de l'histoire ancienne et moderne, sacrée et profane. Louvain, chez Vanlinthout et Vandenzande, 1823. xvii, 329 pp + Lettre de Mgr. François de Salignac de La Mothe-Fénelon, archevêque-duc de Cambrai, à M. l'évêque d'Arras, sur la lecture de l'Écriture-Sainte en langue vulgaire... Louvain, chez Vanlinthout et Vandenzande, 1824. v, 53 pp. Relié ensemble en demi-veau de l'époque, dos lisse, pièce de titre, tranches jaspées
Price:€240 - €300
Sellingprice:€260