First lot Previous lot Lot 277 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:277
Book nr:34356
Author:WEYERMAN, Jacob Campo
Title:De levens-beschryvingen der Nederlandsche konst-schilders en konst-schilderessen, met een uytbreyding over de schilder-konst der ouden
Town:'s Gravenhage
Publisher:wed. E. Boucquet, H. Scheurleer, F. Boucquet, en J. de Jongh
Year:1729
Description:3 vol. in-4°, gegraveerde titel, drie titelvignetten, portret van de auteur, 40 platen gegrav. door Houbraken met telkens 1 tot 4 portretten van kunstenaars. Met 118 gegrav. vignetten door B. Picart, F. Bleyswijk, Schijnvoet, A. Houbraken, Folkema, S. Fokke and R. Vinkeles. Prachtbanden in vol gemarmerd kalfsleder, met rijk vergulde decors op de platten, met jachtscènes zonder jager, bloemen en eikels. (Amsterdam, Van Damme Bindery)
Note:Exemplaar op groot papier. Zonder het zeldzame 4e deel dat 40 jaar later postuum verscheen. Ref. Kunst op schrift 243-245; Arntzen/ Rainwater H129, Storm van Leeuwen, Dutch Decorated Bookbinding in the 18th c., vol. I, p. 485, rubbing II + III + 56.
"The Van Damme Bindery was among the largest and most important Amsterdam workshops of the eighteenth century"
Price:€600 - €800
First lot Previous lot ... 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 ... Next lot Last lot