First lot Previous lot Lot 1205 from 1236 Next lot Last lot
Lot nr:1205
Book nr:34208
Author:PERIANDER, Aegidius (vertaler)
Town:Frankfurt am Main
Publisher:Georg Rab voor Sigismund Feyerabend & Simon Huter
Year:1567
Description:In-8°, [4], 210, [2] ff. Met drukkersmerk op de titel en 103 houtsneden in tekst, waarschijnlijk door Jost Amman. Drukkersmerk op laatste blad. Prachtband in vol marokijn uit de 19de eeuw, rug rijkelijk verguld, goud op snee (gesigneerd Simier r. du roi)
Note:Vertaling in Latijnse disticha naar de Duitse tekst van Tijl Uilenspiegel, gedrukt te Erfurt. Volgens Grässe werden de houtsneden verkeerdelijk toegeschreven aan Jost Amman. De auteursnaam Aegidius Periander is pseudoniem voor Gilles OMMA °1543-1568. Het pseudoniem is een vergrieksing van zijn Vlaamse naam Herman of Voortman. Naar aanleiding van de godsdienstoorlog vertrok hij in 1564 vanuit Brabant naar Duitsland.
Heraldisch ex libris van W. Combes.
Ref. Machiels P-198 ; Graesse II, 517
Price:€1400 - €1800
Sellingprice:€2600
First lot Previous lot ... 1201 | 1202 | 1203 | 1204 | 1205 | 1206 | 1207 | 1208 | 1209 ... Next lot Last lot