First lot Previous lot Lot 1178 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:1178
Book nr:34055
Author:CATS, Jacob
Title:Faces avgvstæ, sive Poematia.
Town:Dordrecht
Publisher:Matthias Havius & Henricus van Esch
Year:1643
Description:In-8°, [64]+272+149+32+198 pp, titelvignet in houtsnede (maagd van Dordrecht), gegraveerd portret van Elisabeth Stuart van Bohemen, Prinses van de Palts (door Crispijn van den Queborn). Bovendien met 14 prachtige gegrav. vignetten. Prachtband in rood marokijn, gesigneerd C. Hardy, verguld lijnenkader, fijne goudversiering op de rug, gemarmerde en vergulde sneden, gemarmerde schutbladen
Note:Neo-Latijnse vertaling door Caspar Barlaeus (Gaspard van Baerle) van: Trou-ringh, en andere gedichten over de liefde, door Caspar Barlaeus en Cornelius Boyus. Opgedragen aan prinses Elisabeth van Bohemen (1618-1680). Het meest bekend is Elisabeth geworden door de correspondentie die zij tussen 1643 en 1650 heeft gevoerd met de Franse natuurfilosoof en wiskundige René Descartes. Hij was erg onder de indruk van haar hoogbegaafdheid. Ze correspondeerde ook met Anna Maria van Schurman. Ze is nooit getrouwd.
Ref. Graesse I, 293
Price:€380 - €450
Sellingprice:€320