First lot Previous lot Lot 1118 from 1236 Next lot Last lot
Lot nr:1118
Book nr:33913
Author:LE ROY, Jacob
Title:Topographia Historica Gallo-Brabantiae, quâ Romanduae Oppida Municipia & Dominia illustrantur, atque Monasteria, Nobiliumque Praetoria Castellaque in aes incisa exhibentur
Publisher:Typis Hermanni Allardi
Year:1692
Description:In-folio, gegraveerde titel + [8] + 272 + [8] pp. Met gegrav. titel door Abr. à Diepenbeke, met 37 gravures in de tekst van kastelen, met 7 houtsneden i.t. van wapenschilden, met 20 gravures b.t. waarvan een kaart, twee platen met wapenschilden, platen met grafmonumenten en 12 platen van kasteelzichten; de meeste platen door Harrewijn. Marginale vlekjes en roestvlekjes, marginale scheurtjes, enkele blz. gebruind. Vol kalfsleder uit de tijd, rug met ribben en goudstempeling, wat gewreven
Note:Enige editie van dit eerste topografische werk van Jacques Le Roy (1633-1719) over Waals Brabant. Hij baseerde zich op aantekeningen van Gramaye, Miraeus en op het nooit uitgegeven en nu verdwenen hs. van Jean Blondeau 'Commentaires sur le roman-pays de Brabant'. Bibl. Belgica III, 839-41 (L 104).
In-folio, titre gravé + [8] + 272 + [8] pp. Illustré d'un titre gravé, de 37 gravures dans le texte (vues de châteaux), de 7 gravures sur bois dans le texte (armoiries), de 20 gravures h.-t. dont une carte, des planches d'armoiries etc. la plupart d'après Harrewijn. Rousseurs, quelques pages brunies. Plein veau de l'époque, dos fleuronné doré à nerfs. Coiffes frottées. Seule édition de cet ouvrage topographique de Jacques Le Roy. L'auteur se base e.a. sur les écrits de Gramaye, de Miraeus et sur le manuscrit inédit de Jean Blondeau "Commentaires sur le roman-pays de Brabant".
Provenance: Maison de Gavere
Price:€400 - €600
First lot Previous lot ... 1114 | 1115 | 1116 | 1117 | 1118 | 1119 | 1120 | 1121 | 1122 ... Next lot Last lot