First lot Previous lot Lot 1083 from 1234 Next lot Last lot
Lot nr:1083
Book nr:34767
Author:COMMELIN, Isaac
Title:Frederick Hendrick van Nassauw, Prince van Orangien, zijn leven en bedrijf
Publisher:J. Janssonius (Paulus Matthysz)
Year:1651
Description:2 dln. in 1 vol. in-folio, [8]-276-[6] ; [2]-216-[4] pp., gegraveerde allegorische titel, portret (door I. van Meurs), 34 gravures b.t. op dubbel blad. Belangrijke plaat van begrafenis van Frederick Hendrick aanwezig. Gotische tekst in 2 kolommen. 18de eeuwse kalfslederen band, met verguld decor op de platten, barstje in onderste plat. Binnen zeer fris en op mooi dik papier
Note:Ref. Haitsma Mulier/vdLem 117 ; Lipperheide Wb 46. Ex libris Vallis Dei. Door zijn militaire genie slaagde Frederik erin om het grondgebied van de Republiek verder uit te breiden en overzeese gebieden te veroveren in Amerika (10 platen illustreren o.a. de inval op de Rio Grande in BraziliŽ, de inval in Honduras enz.). Ook met platen van de bruiloft van zijn zoon Willem met Maria Stuart en de begrafenisstoet
Price:€1400 - €1600
Sellingprice:€1400
First lot Previous lot ... 1079 | 1080 | 1081 | 1082 | 1083 | 1084 | 1085 | 1086 | 1087 ... Next lot Last lot