First lot Previous lot Lot 833 from 986 Next lot Last lot
Lot nr:833
Book nr:32972
Author:NONNIUS, Ludovicus
Title:Commentarius in nomismata C. Julii Caesaris, Augusti et Tiberii ... Huberto Goltzio scalptore
Town:Antverpiae
Publisher:Hieronymus Verdussen
Year:1620
Description:In-f° (34 x 22 cm), [8] + 75 + 99 + 39 + [12] pp (index). Gegraveerde titelpagina (allegorische voorstelling omtrent het Romeinse rijk, naar een tekening van P.P. Rubens) 137 gravures b.t. van muntstukken door Goltzius, gen. 1-45, 1-81 en 1-11. Bevat ook levensbeschrijving van C. Iulius Ceasar, August Caesar en Tiberius Caesar. Kleine marg. wormgaatjes achterin, enkele bleke vlekjes.
In oude kalfslederen band, geschaafd, centraal verguld ornament op beide platten, dubbel verguld lijnenkader. Rug met 6 nerven. Restauratie aan onderste kapitaal, rode sneden, nieuwe schutbladen, enkele gaatjes in leder van achterplat
Note:Hubert Goltzius (1526-1583), humanist. Dankzij het patronaat van de Bruggeling Marcus Laurinus kon hij heel Europa rondreizen en zich volledig toeleggen op het verzamelen en bestuderen van muntstukken. Wordt vernoemd in Karel van Manders Schilder-Boeck. Ludovicus Nonnius of Nuņez (1553- 1645) was arts en humanist, van Portugese afkomst (een bekeerling), maar geboren in Antwerpen.
Ref. Goltzius en Brugge (1983), n° 76
Price:€500 - €600
First lot Previous lot ... 829 | 830 | 831 | 832 | 833 | 834 | 835 | 836 | 837 ... Next lot Last lot