First lot Previous lot Lot 827 from 986 Next lot Last lot
Lot nr:827
Book nr:32981
Author:GOLTZIUS, Hubert
Title:Fastos magistratuum et triumphorum Romanorum ab urbe condita ad Augusti obitum ex antiquis tam numismatum quam marmorum monumentis restitutos
Town:Brugis Flandrorum
Publisher:(Hubertus Goltzius)
Year:1566
Description:In-f° (30,2 x 21,3 cm), [24] + 288 + [44] pp. Met gegraveerde allegorische titelpagina (stelt de allegorie van Rome voor, triomferend over de overwonnen volkeren), gegraveerd drukkersmerk (hoorn des overvloeds) op laatste pagina, en 234 gravures i.t. op volle pagina met voorstellingen van Romeinse munten, waarvan 162 kopergravures en 72 houtsneden. Mooie initialen. Marges van de eerste 3 bladen vakkundig versterkt. Roestvlekjes, vlekken op het laatste blad, enkele waterranden in de binnenmarge.
Gebonden in vol kalfsleder, versierd met supra libros in blindstempeling (Justitia op onderste plat, dubbele adelaar op bovenste plat), rug en boorden gerestaureerd, rug met 5 ribben
Note:Zeldzame eerste druk. Funck p. 323 (la troisième publication de Goltzius); Bibl. Belg. G 386; Cat. Hubertus Goltzius en Brugge (1983), nr. 40; Adams G-833; niet in Machiels
Price:€500 - €700
Sellingprice:€500
First lot Previous lot ... 823 | 824 | 825 | 826 | 827 | 828 | 829 | 830 | 831 ... Next lot Last lot