First lot Previous lot Lot 671 from 987 Next lot Last lot
Lot nr:671
Book nr:32969
Author:KEMPIS, Thomas a - GERSON (ed.)
Title:De Imitatione Christi
Town:(Antverpie
Publisher:Henricus Eckert de Homberch
Year:1518, 8 mei)
Description:Klein in-8° (13,7 x 9,5 cm), 96 ff, houtsnede (Salvator Mundi) op titelpagina. Titelpagina gedoubleerd, oude nota uitgeveegd. Gedrukt in gotische letters, 31 regels, rood gerubriceerd, criblé initialen. Enkele marginale annotaties.
Samengebonden met: Robert HOLCOT, Heptalogus omni laude superiorum a morali doctore M. Ro. Holcoth anglico ... Paris, Regnault Chaudière (1517). [40] ff, criblé initialen. Met drukkersmerk in houtsnede op titel. Inktvlek onder de titel (om naam onleesbaar te maken).
Gebonden in een belangwekkende eigentijdse VLAAMSE STEMPELBAND, met drie rijen van elk 5 fabelachtige dieren. Het omschrift in gotische minuskel "O mors quam amara est memoria tua homini habenti spem suam in diviciis suis"
Note:1) Ref. BCNI ; Nijhoff-Kronenberg 989, niet in Adams; Goldschmidt nrs. 117-118 en platen XLV-XVI, hoogstwaarschijnlijk afkomstig uit Brugge of Gent. Vgl. ook: 71 uit vijf eeuwen (Gent, 1961), nrs. 32 e.v. Eigendomsmerk van de Dominicaan Henricus Pelt uit Maastricht
2) Adams H-674
Price:€1200 - €1600
Sellingprice:€5900
First lot Previous lot ... 667 | 668 | 669 | 670 | 671 | 672 | 673 | 674 | 675 ... Next lot Last lot