First lot Previous lot Lot 56 from 986 Next lot Last lot
Lot nr:56
Book nr:33501
Author:PLOOS van AMSTEL, Cornelis
Title:Aanleiding tot de kennis der anatomie, in de tekenkunst, betreklyk tot het menschbeeld
Publisher:J. Yntema
Year:1783
Description:In-8°, [10] + iv + 12 + 114 pp. Geïllustreerd met een gegrav. wapenschild van Willem Huyghens aan wie het werk is opgedragen, en met 27 platen b.t. waarvan 18 in kopergravures en 9 gedrukt in rood en bruin. Weinig roestvlekjes. Vol kalfslederen band uit de tijd, platten met goudgestempeld dubbel lijnenkader, rug met ribben en met rood lederen rugschild, voorste scharnier gebroken
Note:Eerste uitgave van deze eerste en enige editie van deze uitzonderlijk mooi geïllustreerde handleiding van anatomie voor leerlingen uit de Amsterdamse Kunstacademie. In 1783 verschenen er twee edities, één in in-8° formaat en één in in-4° formaat. Cornelis Ploos van Amstel (1726-1798) was directeur van de Amsterdamse kunstacademie vanaf 1765 en was bekend voor zijn innovaties in de kleurendruk. Hij verdeelt zijn werk in drie delen: de beenderen en het skelet (platen 1-9), de spieren en ligamenten (platen 10-18) en de combinaties van de twee (platen 19-27). De laatste 9 platen zijn gedrukt aan de hand van de voorafgaande platen met een kleurencode (de beenderen zijn gedrukt in het bruin en de spieren en ligamenten in het rood). Ex-libris van Sjoerd Beuries
Price:€180 - €240
Sellingprice:€180