First lot Previous lot Lot 710 from 723 Next lot Last lot
Lot nr:710
Book nr:31242
Author:KNOOP, Johann Hermann
Title:Beschouwende en werkdadige hovenier-konst of Inleiding tot de waare oeffening der planten
Town:Leeuwarden
Publisher:Abraham Ferwerda
Year:1753
Description:In-4, [27], 594, [1] pp, titel in rood en zwart, 16 uitv. gegraveerde platen door I. FOLKEMA, gegraveerd titelvignet. Enkele roestvlekjes. Gebonden in gemarmerd kalfsleder uit de tijd, verguld lijnenkader rond de platten, gemarmerde schutbladen, rode sneden, scharnieren zwak, rug rijkelijk versierd met goud, licht gewreven, wat sleet aan onderste scharnier
Note:Niet in Nissen. Ref. Oldenburger-Ebbers/ Stehouwer, Bibliografie 18de eeuwse Ned. boeken tuinarchitectuur, p.8: Behalve dat het boek handelt over het kweken van bloemen en planten, komen ook de vormgevende aspecten van een tuinontwerp aan bod. Zijn aanbevelingen leveren Baroktuinen op.
A very useful and instructive garden manual. One of the rarest Knoop publications
Price:€700 - €900
First lot Previous lot ... 706 | 707 | 708 | 709 | 710 | 711 | 712 | 713 | 714 ... Next lot Last lot