First lot Previous lot Lot 687 from 723 Next lot Last lot
Lot nr:687
Book nr:32585
Author:MAILLET - LE MASCRIER
Title:Beschryvinge van Egipte, behelzende verscheide keurige aanmerkingen over de oude en hedendaagsche aardrykskunde van dat Land, deszelfs aloude Gedenktekenen, de Zeden, Gewoontens en Godsdienst der Inwooners, de Regeering en Koophandel, de Dieren, Boomen, Gewassen, enz.
Town:'s Gravenhage
Publisher:Isaac Beauregard
Year:1737
Description:2 dln. in 1 vol. in-4°, xx, [2], 356, 363, [9] pp. Titels in rood en zwart, portret van de auteur Benedictus de Maillet (door De La Croix) en 7 kopergravures buiten tekst. Volledig met de uitvouwbare kaart. Gebonden in vol kalfsleder, rug en platten versierd met goud, zorgvuldig hersteld aan uiteinden rug. Mooie exemplaar
Note:EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING. De memoires van Benoît de Maillet (1656-1738), de Franse consul te Cairo die de site van het oude Memphis als eerste identificeerde, werden door abt Le Mascrier voor het eerst uitgegeven te Parijs in 1735. Ze getuigen van zijn bewondering voor de grote faraonische monumenten uit Neder-Egypte : de piramide van Gizeh, de "Naald van Cleopatra", de "Pilaar van Pompaeus" enz. Ref.: Chadenat n° 900 (1ste ed.); Gay n° 2105 (idem); Blackmer, Sotheby's 1989, n° 185 (id.); Atabey. Sotheby's London, 2002, n° 747 & 748 (id.); niet in Tiele. Édition originale de la traduction, illustrée d'une carte dépl., portrait et de 7 h.-t.. Plein veau orné d'époque
Price:€400 - €600
Sellingprice:€500
First lot Previous lot ... 683 | 684 | 685 | 686 | 687 | 688 | 689 | 690 | 691 ... Next lot Last lot