First lot Previous lot Lot 617 from 723 Next lot Last lot
Lot nr:617
Book nr:31345
Author:HARAEUS, Franciscus
Title:Annales ducum seu principum Brabantiae totiusque Belgii
Publisher:Balthasar Moretus et Viduam Joannis Moreti et Jo. Meursium
Year:1623
Description:3 dln. in 2 vol. in-fį, [36] pp., 411 pp., 1 blanco p. ; pp. (413)-707, [117] pp.; [8] pp., 678 pp., [117] pp. Opgedragen aan Isabella Clara Eugenia. GeÔll. met 44 gravures met portretten ten voeten uit op volle pagina's (gedeeltelijk uit Barlandus) en twee gegraveerde allegorische titelprenten naar Rubens door C. Galle en L. Vorsterman, drukkersmerk op laatste folio's. De portretten tonen de hertogen te beginnen bij Pepijn van Landen in de 7e eeuw en te eindigen bij Albrecht en Isabella. Enkele roestvlekjes. Eigentijdse banden in vol perkament, versierd met blindstempeling, rug van het tweede vol. bovenaan gescheurd
Note:1ste editie. Ref. Funck 328. Geschiedenis van Brabant, die een bestseller werd als "officiŽle" geschiedenis van het hertogdom, misschien ook omwille van de 44 grote portretten
Price:€200 - €300
Sellingprice:€450