First lot Previous lot Lot 603 from 723 Next lot Last lot
Lot nr:603
Book nr:30960
Author:du CHASTELER, (François-Gabriel-Joseph)
Title:Mémoire relatif aux principales expéditions ou émigrations des Belges dans les pays lointains
Publisher:imprimerie Académique
Year:1779
Description:In-4°, [2]-101 pp, erreurs de reliure, les cahiers I et H après K. Intéressant au sujet des croisades. Nom ms. sur la page de titre. Rel. de l'époque en plein veau marbré, fleurons dorés sur le dos, tranches rouges, gardes marbrées
Note:'Onder het motto "Redit in tumidas naufraga puppis aquas" leverde Du Chasteler een ruim opgezet, meer dan honderd bladzijden tellend goed onderbouwd werkstuk in, dat dan ook werd bekroond. De bevoegde juryleden Cornelius Franciscus Nelis en Jan des Roches prezen het stuk met name voor het superieure gedeelte over de kruistochten, dat uitblonk in een heldere analyse en een veelheid aan nieuwe gegevens aandroeg'. Ref. Ruben Mantels, Un écrivain patriot: De markies du Chasteler in het historisch bedrijf van de Oostenrijkse Nederlanden (De Achttiende Eeuw. Jaargang 2005)
Price:€90 - €140
Sellingprice:€120
First lot Previous lot ... 599 | 600 | 601 | 602 | 603 | 604 | 605 | 606 | 607 ... Next lot Last lot