First lot Previous lot Lot 599 from 723 Next lot Last lot
Lot nr:599
Book nr:32227
Author:DE DAMHOUDER, Joost
Town:Brugghe
Publisher:Ignatius van Pee
Year:1700
Description:In-4, 586 + [2] pp. Watervlekken in de binnenmarges voor- en achteraan, vakkundig gerestaureerd, kleine marginale wormgaatjes.
Bijgebonden: een reeks ("Effigies des forestiers et comtes de Flandres") van 45 portretten van Graven van Vlaanderen (Antwerpen 1663). Zeer mooie afdrukken. Voor deze gravures zie Funck p. 361 + 1 gravure (tussen blz. 354/355) uit de reeks van Meyssens, "Pourtraits des souverains, princes et comtes de Hollande" (Antwerpen, 1662). Zie Funck p. 361 + 2 gravures (tussen blz. 444/445) uit de reeks van Meyssens, "Les portraits de tous les souverains, princes et ducs de Brabant recueillis de divers cabinets" (Antwerpen, zonder datum). Zie Funck p. 361. Vol kalfsleder uit de tijd, scharnier vooraan iets gebarsten, rijk versierde rug met goud, gemarmerde schutbladen, gespikkelde snedes
Note:In 1684 verschenen te Amsterdam met als titel: "Van de Grootdadigheyt der Breedt-vermaerde Regeringhe van de Stadt Brugge..." welke de vertaling is van de Damhouders "De Magnificentia Politiae amplissimae civitatis Brugarum", oorspronkelijk toegevoegd aan diens "Pupillorum patrocinium" dat te Antwerpen in 1564 was uitgegeven. De editie van 1688 (en voorliggende uitgave) geeft dezelfde vertaling maar werd voorzien van een nieuwe titel. Deze editie is een heruitgave van de 1699-ed., zeldzaam, slechts 1 ex. in STCV.
Ex-libris Van Tieghem de ter Hoije en Augustini Legillon Brugensis 1809.
Price:€400 - €500
Sellingprice:€1100
First lot Previous lot ... 595 | 596 | 597 | 598 | 599 | 600 | 601 | 602 | 603 ... Next lot Last lot