First lot Previous lot Lot 916 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:916
Book nr:32187
Author:WESTERBAEN, Kornelis
Title:Algemeene histori van het begin der wereld af tot den tegenwoordigen tijd toe. Getrokken uit oorsprongkelijke schrijveren, en opgehelderd met landkaerten, printverbeeldingen, tijdrekenkundige en andere tafelen. Beschreeven door een gezelschap van geleerde mannen in Engeland. Uit het Engelsch vertaeld
Town:Utrecht
Publisher:Hermanus Besseling
Year:1736-1755
Description:19 vols kleine in-4░, n.c. Ge´llustreerd met gegrav. titels en met talrijke platen b.t. van landkaarten, tafels, stadszichten enz. Enkele marginale roestvlekjes en soms wat verbruining. Half kalfslederen banden uit de tijd, rug met ribben en goudstempeling. Banden lichtjes sleets
Note:Tweede druk. Het laatste volume is de 'Algemeene bladwijzer op de XVIII deelen der algemeene historie'. Kornelis Westerbaen (1690-1774) was predikant in Noordwijk, Brielle, Utrecht en Rotterdam. Hij begon in 1736 met de uitgave van de vertaling van een werk uit het Engels, waarvan jaarlijks een deel verscheen: 'Algemeene histori van het begin der wereld...'. Elk deel werd door hem van een inleidend gedicht bij de titelprent voorzien. Vanaf het derde deel kreeg hij hulp bij het vertalen. Biografisch lexicon voor de geschiedenis van het Nederlands protestantisme, 2001, deel 5, p. 559. Meerdere exx in Universiteitsbibliotheek te Gent; exx in STCN
Price:€500 - €700