First lot Previous lot Lot 800 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:800
Book nr:30828
Author:BARTHOLIN, Thomas
Title:Anatomia ex Caspari Bartholini parentis institutionibus, omniumque recentiorum & propiis observationibus tertium ad sanguinis circulationem reformata, cum iconibus novis accuratissimis ... appendix de Lacteis Thoracicis & Vasis Lymphaticis
Town:Hagae-Comitis
Publisher:Ex typographia Adriani Vlacq
Year:1666
Description:In-8°, [16] + 594 + [14] pp. Illustré d'un frontispice, d'un portrait de l'auteur, de 8 planches anatomiques dépliantes et de 66 gravures anatomiques (plusieurs à pleine page). Reliure en plein vélin, salie
Note:Liber I de infimo ventre, Liber II de medio ventre seu thorace, Liber III de suprema cavitate seu capite, Liber IV de artubus. Voir: Krivatsy n° 778; Wellcome II, p. 107. 'There is no doubt that Bartholinus was the first to appreciate the significance of the lymphatic system as a whole'. Garrison-Morton nr. 1097
Price:€380 - €450
First lot Previous lot ... 796 | 797 | 798 | 799 | 800 | 801 | 802 | 803 | 804 ... Next lot Last lot