First lot Previous lot Lot 791 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:791
Book nr:30936
Author:[BIJBEL] NICOLAUS van WINGHE (ca. 1495-1552) (vert.)
Title:Den Bibel inhoudende het Oudt ende Nieu Testament. Met cort beduytsel voor elck Capittel, ende ghetal aen de canten, tot seker bewijsinghe der concordancien
Publisher:Christoffel Plantijn
Year:1566 (8 mei)
Description:In-f, gegraveerde titel, [508] ff, ongenummerde pagina's, tekst in 2 kol. in gotische letters, met een kaart van de Exodus (op f. K5) en van het Heilig Land (op f. L3), met 9 houtsneden in het N.T. (door Arnold Nicolai en Cornelis Muller). Enkele bleke waterranden voorin, binnenmarge van f. A1 gerest. Ontbreekt f. E2, klein gaatje in f. 2H8. Gebonden in vol kalfsleder, krasjes op de platten, verguld filet rondom de platten, rug met 6 ribben, verguld, scharnieren gewreven
Note:Ref. BCNI 3040 ; Voet, I, 709 A (zie ook plaat 65) ; Belgica typographica 470 ; Darlow-Moule 3294, vgl. Machiels B-446, niet in Adams. Herkomst: oud stempeltje op de titel, hs. herkomst, heraldische ex libris Em. Mangel. Verscheen gelijktijdig bij Philip Nuyts (Voet 709 B), alleen de titelpagina verschilt. Zeldzaam, slechts 3 ex. in STCV, alle onvolledig
Herdruk van de vertaling van Nicolaus van Winghe, naar de herziene, te Leuven verbeterde editie, uit 1553
Price:€900 - €1600