First lot Previous lot Lot 1059 from 1139 Next lot Last lot
Lot nr:1059
Book nr:31461
Author:BARLAEUS, Caspar
Title:Epistolarvm liber
Publisher:Joannes Blaeu
Year:1667
Description:2 dln. in 1 vol. in-8°, [xvi]-1025-[2] pp, drukkersmerk in houtsnede op de titel (motto: indefessus agendo). Oude hs. annotaties op de schutbladen. Moderne kalfslederen band in de stijl van de tijd, rode sneden, titel in inkt op de lange snede. Met brieven aan Constantijn Huygens, P.C. Hooft, Hugo Grotius en vele anderen.
Bijgevoegd: Dominicus BAUDIUS. Epistolarum centuriae tres ... Amstelodami, Joannes Janssonius, 1642. In-12°, [14]-658 pp, gegraveerde titel, portret van de auteur. Enkele onderlijningen. Latere band in vol kalfsleder, rest., met oud bibliotheeketiket. Origineel verschenen in 1615.
"Il ne se peut rien de mieux écrit dans le genre épistolaire, dit Paquot (t. VIII, p. 400): les phrases poétiques, qui y servent d'ornement, n'en font pas la moindre beauté : mais la plupart des lettres roulent sur des sujets peu intéressants" (samen: 2)
Price:€80 - €140
First lot Previous lot ... 1055 | 1056 | 1057 | 1058 | 1059 | 1060 | 1061 | 1062 | 1063 ... Next lot Last lot