First lot Previous lot Lot 828 from 1093 Next lot Last lot
Lot nr:828
Book nr:30698
Author:WINSEMIUS, Pierius (1586-1644)
Title:Chroniqve ofte historische geschiedenisse van Vrieslant
Town:Franeker
Publisher:Jan Lamrinck
Year:1622
Description:In-f, (30,7 x 18,5 cm), [8], 913, [59] pp. Gotische tekst in twee kolommen. Gegraveerde allegorische titelpagina (Petrus van Harlingen), handgekleurd in de tijd. Op verso titel de wapens van Friesland, handgekleurd in de tijd. Met een grote uitv. kaart van Friesland, twee stadsplannen van Leeuwarden en een stadsplan van Franeker, alle HANDGEKLEURD IN DE TIJD. Enkele marges versterkt.
In tekst: 49 portretten ten voeten uit van de heersers van Friesland, 2 kostuumplaten, 2 plannen van de belegering van Franeker in 1500 en van Oldenklooster in 1535, 1 zicht op de Friese Academie te Franeker, zes zegels en het wapen van Friesland achterin. Alles prachtig handgekleurd in de tijd. Kalfslederen band, versierd met lijnornamenten en centraal een ruitvormige vergulde stempel, kleine ornamenten in de hoeken, rug met 5 ribben, kapitalen en hoeken vakkundig gerestaureerd
Note:Met een hs. opdracht van de auteur: "Nobiliss. atque Ampliss. v. D. Joanni Salvio Icto et Seren. Reg. Suec. apud Hamb. Legato D. ac amico"
Ref. Haitsma Mulier/ Van der Lem 523-c
Price:€8000 - €12000
First lot Previous lot ... 824 | 825 | 826 | 827 | 828 | 829 | 830 | 831 | 832 ... Next lot Last lot