First lot Previous lot Lot 625 from 1093 Next lot Last lot
Lot nr:625
Book nr:30570
Author:[BIBLIA SACRA]
Title:Biblia sacra. Dat is De geheele Heylighe Schrifture bedeylt int Oudt en Nieu Testament. Oversien en verbetert na den lesten Roomschen text
Publisher:Jan Moerentorf; nu herdruckt by Pieter Jacopsz. Paets
Year:1657
Description:2 dln. in 1 vol. in-f° (36 x 22,5 cm), [8] + 1265 + [1 bl. f.], 468 + [6] pp. Tekst op 2 kol. met dubbele omkadering. Met gegrav. titel, gegrav. wapenschild van 'Ambrosius Capello' en 1220 houtsneden i.t. gesneden door Christoffel van Sichem naar A. Dürer, Aldegrever, Hans Sebald Beham, Holbein etc., met initialen, kop- en slotvignetten. Ex. vermeerderd met 12 houtsneden door o.a. C. van Sichem in het Nieuwe Testament (waarvan 2 grote houtsneden, houtsneden zijn geplakt op blanco ruimtes). Enkele marginale vlekjes en roestvlekjes, enkele blz. ietsje gebruind. Vol kalfsleder uit de tijd op houten platten, platten met blindgestempelde rolstempel en lijnenkaders, rug met ribben en titel in goudstempeling, met sporen van sluitingen
Note:Standaardbijbel voor Vlaamse rooms-katholieken (1ste ed. verscheen in 1599, cfr. Funck, p. 394). Darlow-Moule 3314: 'A new and illustrated edition of the Roman Catholic Bible of 1599. The N.T., including the O.T. Epistles, is a revision by H. van den Leemputte"
Price:€800 - €1200
First lot Previous lot ... 621 | 622 | 623 | 624 | 625 | 626 | 627 | 628 | 629 ... Next lot Last lot