First lot Previous lot Lot 569 from 1093 Next lot Last lot
Lot nr:569
Book nr:29937
Author:BONAVENTURA
Title:Spieghel der goeder manieren Veur de Novitien, dat is, Proef-ionghers der Minder-broeders Ordene (...). In Neder-landtsch Duytsch over-ghesett deur B. Adriaen Pauwels, Minder-broeder
Publisher:Jan Moerentorf, inde Plantijnsche Druckerije
Year:1605
Description:In-8°, 202, [5] pp. Drukkersmerk in houtsnede op de titel. Gedrukt in gotische letters. Gebonden in soepel vol perkament uit de tijd, vlekjes. Ref. BCNI 5071.
Bijgevoegd: Ferdinandus LOYS. Den nieuwen spiegel der jongheyd, of gulden A.B.C. voor de leerzugtige Jongheyd. Gend, Judocus Begyn, z.d. In-4°, 128 pp, verschillende lettertypes, deels in romein, deels gotisch, deels civilité. Genaaid, originele papieren kaft. "Ce curieux ouvrage entièrement en vers, ne comprend pas moins de 252 préceptes moraux ou didactiques rangé alphabétiquement. On a à la lettre W (waerzeggers) un poème de 348 vers, véritable catalogue des pratiques superstitieuses" (Van Huerck) (samen: 2 vol.)
Price:€180 - €240
First lot Previous lot ... 565 | 566 | 567 | 568 | 569 | 570 | 571 | 572 | 573 ... Next lot Last lot